وب آرشیو

» مدل کتابخانه خانگی ساده، ۱+۱۰ خانواده کتاب دوست ایرانی!

مسابقه کاربران برتر فایل ناب
تنظیم شرایط محیطیفایل ناب | ایجاد فروشگاه فایل

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید

هفت دوره از مسابقات فایل ناب را در کنار شما کاربران عزیز بودیم و تلاش کردیم که با جوایزی هرچند کوچک ، قدردان زحمات و تلاش های شما عزیزان باشیم. در بهار 96 هم با هشتمین دوره از مسابقات فایل ناب در کنار شما خواهیم بود و همه با هم تلاش خواهیم کرد که در مسیر موفقیت پیش قدم باشیم.

جوایز ویژه بازاریاب های برتر:
بیش از 300 بازاریابی: 100,000 تومان
بیش از 600 بازاریابی: 250,000 تومان
بیش از 900 بازاریابی: 450,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیش از 500 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیش از 1000 فایل: 110,000 تومان
آپلود بیش از 2000 فایل: 250,000 تومان

مدل کتابخانه خانگی ساده، ۱+۱۰ خانواده کتاب دوست ایرانی! ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


هر ساله آماری تکان دهنده از میزان کتاب خوانی در کشور می شنویم اما همیشه در حد یک افسوس خوردن، عکس العملی بیش تر انجام نمی دهیم! با وجود تعاریف زیاد از فواید کتاب خوانی اما همچنان تعداد دکورهای ظروف نقره و کریستال بیش تر از کتابخانه در خانه هایمان به چشم می خورد و همین موضوع جای بحث و تامل دارد. از همین روی این بار، با محوریت قرار دادن موضوع کتاب خوانی، تصاویری از کتابخانه های مختلف در خانه های ایرانی را جمع آوردی کرده و در اختیار شما قرار می دهیم. با امید به این که بتوانیم در عمل کتاب خواندن را به عادتی زیبا تبدیل کنیم.

کتابخانه مینا

طراحی کتابخانه در دکوراسیون

طراحی کتابخانه در دکوراسیون

 • مینا صادقیان 
 • تهران
 • ایده کتاب خوانی :

” ایده من  ایجاد یه کنج برای استراحت عصرانه بعد از یه روز شلوغ بوده است. همراه با چای دارچین و شکلات تلخ و کتاب خوانی با نوری از جنس مطالعهکنجی شبیه خودم به رنگ بنفش” توصیف زیبای خانم مینا از کتاب خانه شان. از نظر ایشان اختصاص دادن فضایی برای مطالع در خانه می تواند بر علاقه مند شدن افراد تاثیر بگذارد. این دلیل را چنین بیان می کنند : ” راستش من از بچگی علاقه داشتم به کتاب. زمانی که خواستم به منزل خودم بیام .. باقراردادن کتاب و فضایی دنج خواستم همسرم هم تشویق به این کار بشه .. از کتاب هایی که میدونستم ایشون شاید مشتاق باشه بهشون شروع کردم و در کتابخونه گذاشتم .. مثل کتاب های تخصصی مربوط به شغلشون و روانشناسی و رمان های کوتاه و خوب و مبتدی چون هردویِ ما از وسایلِ غیرِ استفاده در خانه استقبال نمیکنیم .. بنابراین باعث شد که ایشون هم تا کمی سمت کتاب پیش برن راه حل من برای افزایِ خواندن کتاب ..تشویق به کتاب خواندن و صحبت کردن راجب مزایا و یا حتی هدیه دادنش بجای خیلی از چیزای دیگه باشه.”

کتابخانه زیبای سوده

طراحی کتابخانه در دکوراسیون

طراحی کتابخانه در دکوراسیون

 • سوده زارع
 • ساری
 • ایده کتاب خوانی : 

خانم سوده در طراحی کتابخانه خود از فضای خالی زیر پنجره، به منظور ایجاد گوشه ای راحت برای مطالعه با توجه به وجود نور طبیعی استفاده کرده اند و اعتقاد دارند این ایده این قسمت از منزل را محلی دنج و مناسب این کار کرده است. از نظر ایشان در دسترس بودن کتاب ها و امکان استراحت در فضای مابین کتابخانه، اعضای خانه را تشویق می کند تا علاوه بر بودن در کنار یکدیگر زمان بیش تری را برای مطالعه سپری کنند.

خلوت فروغ با کتابخانه اش

فضای کتابخانه در دکوراسیون خانه

 • فروغ فرح نیا
 • نیشابور
 • ایده کتاب خوانی:

به نظر خانم فروغ، تبلیغات و معرفی کتاب های خوب از طریقه شبکه اجتماعی می تواند بر علاقه مند افراد به کتاب خوانی تاثیر بگذارد. همچنین اعتقاد دارند که ترویج به کتاب خوانی با موضوعات مورد علاقه سنین مختلف از پایه و از در دوران ابتدایی صد درصد تاثیر گذار خواهد بود. از راه های جذاب دیگر می توان به آمیختن کتاب خوانی با قصه و نمایش برای علاقه مند کردن کودکان بهره برد. البته والدین هم بیش ترین نقش رو در کتاب خوانی فرزندان و حتی اطرافیانشان دارند.

کتابخانه سفید بشرا

طراحی کتابخانه

طراحی کتابخانه

 • بشرا تکیه خواه
 • شهر مریوان استان کردستان
 • ایده کتاب خوانی:

” به نظر من اصلی ترین نهادی که خیلی می تواند باعث ترویج کتابخوانی در جامعه بشود؛ خانواده است…وقتی بچه ای والدینشرا در حال مطالعه می بیند ناخودآگاه به سمت کتاب گرایش پیدا می کند. در این صورت نیازی نیست ساعت ها این بچه رو نصحیحت بکنیم و از مزایای کتاب خواندن بگوییم. چه بسا دیدن مطالعه افراد خانواده هزار بار بهتر از نصیحت کردن و عمل نکردن خواهد بود. ” خانم بشرا بر این باورند اختصاص دادن فضایی اختصاصی در منزل برای کتابخانه می تواند در ترغیب افراد خانواده به کتابخوانی نقش بسزایی رو ایفا کند. وجود کتابخانه هزار برابر بهتر و لازم تر از وجود بوفه در خانه است که از کلی شیشه و بلور پر می شود که فقط برای پذیرایی استفاده شده و خود افراد خانواده در مواقع عادی و روزمره حق استفاده از آن ها را ندارند…!

کتابخانه دست ساز مه رخ

ساخت کتابخانه

ساخت کتابخانه

ساخت کتابخانه

 • مه رخ السادات موسویان، محمد علی عمیدی
 • تهران شهرری
 • ایده :

خانم مه رخ و همسرشان به زیبایی از یک وسیله بدون استفاده کتابخانه ای کوچک و جذاب را برای منزلشان طراحی و ساخته اند. پس بهتر است این مورد را هم به ۱۱ کتابخانه خلاقانه اضافه کنیم.

کتابخانه از دریچه دوربین مینا

کتابخانه در دکوراسیون

 • مینا حشمتی
 • تهران
 • ایده کتاب خوانی :

خانم مینا به عنوان یک عکس و عاشق کتاب خوانی، در هر خانه ای که می روند به دنبال کتاب خانه اش می گردند و در مورد کتاب های آن صحبت می کنند. ” قدیما من یادمه یا تو فیلم ها و عکس ها میبینم یه جایی مثل قفسه تو دل دیوار همه خونه ها بود که ازش می شد به عنوان دکور یا کتابخونه استفاده کرد. ولی این روزا ..من میگم حتی اگه واسه پز دادن هم خونه ای توش کتابخونه باشه قطعا و حتما صاحب اون خونه یه روزی یکی از اون کتابهارو خواهد خوند. به نظرم شخصیت افراد خونه رو میشه از کتاب های کتابخونشون فهمید.” پس حداقل در کنار کتابخانه ژستی خاص بگیرید!!

کتابخانه ناهید

طراحی و ساخت کتابخانه

 • ناهید فخراشرافی
 • تهران
 • ایده کتاب خوانی:

” به نظر من خانه بدون کتاب یا اتاق بدون کتاب مثل انسان بدون روح می ماند. برای هر فردی باید طبق ذوق و علاقه ای که دارد کتابی را در نظر گرفت که به خواندن آن بیش تر علاقه مند بشود.”

مطلب پیشنهادی : چگونه برای آپارتمان کوچک مان کتابخانه بسازیم؟

طراحی کتابخانه نرگس

طراحی و ساخت کتابخانه

طراحی و ساخت کتابخانه

 • نرگس دادخواه
 • تهران
 • ایده کتاب خوانی :

خانم نرگس یک طراح هستند و این کار رو برای فضای بلا استفاده ای در منزل مشتریشان پیشنهاد و طراحی کردند. طبق نظر ایشان :” امروزه با توجه به آمار بسیار پایین کتاب خوانی در جامعه، اختصاص دادن فضایی دنج و آرام برای مطالعه افراد خانواده و نظم بخشیدن و نگهداری مناسب از کتاب ها می تواند اهمیت مطالعه و فرهنگ سازی برای کودکان و اعضای خانه رو  یادآوری کند و ما به عنوان طراح می توانیم با پیشنهاد طراحی بخشی از منزل یا محل کار افراد ( با استفاده بهینه از فضاهای بدون استفاده ) و با ایجاد محلی مناسب برای مطالعه، افراد رو به مطالعه بیش تر تشویق نماییم.”

کتابخانه چوبی عاطفه

مدل کتابخانه در دکوراسیون

 • عاطفه نصیری
 • اصفهان
 • ایده کتاب خواندن: 

” همیشه داشتن یک کتابخونه توی اصلی ترین و مرکزی ترین نقطه دید خونه رو از همه لحاظ به داشتن یه ویترین که داخلش بلور و بشقاب و ظرف باشه ترجیح می دم. داشتن کتابخونه هم زیباست هم آرامش داره و هم پر از زندگی و اطلاعات و داناییه. فکر می کنم تبلیغات در زمینه کتاب و کتابخونی شاید بتونه کاری کنه. این که دائم به گوش افراد خونده بشه که : کتاب.کتاب. کتاب.

مطلب پیشنهادی : بهترین جای کتابخانه خانگی در دکوراسیون شما کجاست؟

کتابخانه دنج سحر

مدل کتابخانه در دکوراسیون

 • سحر اکبری
 • شیراز
 • ایده کتاب خوانی :

” به نظر من کتابخونه رو در دنج ترین فضای خونه گذاشتم جایی که یه کاناپه راحت من رو بیش تر تشویق می کنه تا کتاب بخونم و همچنین وجود یه پنجره بزرگ که نور زیادی داره باعث میشه کتاب خوندن لذت بخش تر بشه.” خانم سحر در پاسخ به این سوال که چگونه می توان کتاب خواندن در جامعه رو افزایش داد می گویند : اولین قدم  ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوان هست به صورت پایه و زیر بنائی و با برگزاری کلاس های کتابخوانی و قصه گویی و در ادامه این شخصی که اکنون به مطالعه علاقه دارد باید کتاب برایش در دسترس باشد. به عنوان مثال با ایجاد مکان هایی که کتاب به صورت رایگان و با هزینه کم در اختیار قرار داده می شود. همچنین از حس رقابت جویی هم می شود استفاده کرد، مثلا برگزاری مسابقات کتابخوانی و شرح و نقد آن، البته همه این ها کارشناسی شده و مدیریت شده در بازه زمانی مشخص قابل اجرا و موفقیت آمیز خواهد بود.

طراحی و ساخت کتابخانه سمیرا و فرزاد

کتابخانه در دکوراسیون منزل

 • سمیرا و فرزاد
 • کرج
 • ایده کتاب خوانی:

” بنظر من خیلی خوبه که تو خونه ها به جای بوفه ها و دکورهای گرون قیمت که فقط و فقط جنبه تزیینی داره از کتابخونه ها استفاده کنیم تا کم کم کتاب جاشو تو خونه های ایرانی پیدا کنه. مخصوصا الان که اکثرا حتی تو مهمونیا هم سرگرم فضای مجازی هستن با بودن کتابخونه تو خونه ها هرچقدر هم کوچیک، قطعا تشویق به مطالعه بیش تر میشه درکنار کتاب اگه گل و گیاه هم به کتابخونمون اضافه کنیم انرژی مثبت اونا به ما هم منتقل میشه” خانم سمیرا به همراه همسرشان این کتابخانه را در گوشه ای پرت و بدون استفاده از خانه شان طراحی کردند و یک محل مخصوص برای آینه و شمعدان و سه تار در نظر گرفتند.

به شما هم پیشنهاد می کنم که از نمونه های زیر مناسب ترین را انتخاب کرده و اگر کتاب خانه ای ندارید از همین الان شروع کنید. این نکته را فراموش نکنید که کتاب های قرار گرفته در کتاب خانه از همه چیز مهم تر هستند.

کتابخانه
کتابخانه
کتابخانه

کتابخانه
کتابخانه
کتابخانه

کتابخانه
کتابخانه
کتابخانه

کتابخانه چفت
کتابخانه چفت
کتابخانه گردان

شلف و کتابخانه
میز و کتابخانه چوب و استیل
کتابخانه کوچک برگین

کتابخانه ی کوچک همراه با چراغ مطالعه برای نصب بالای تخت
آباژور کتابخانه ای فرد دکور
کتابخانه گردان ماکور

کلام آخر : اگر شما هم تمایل دارید در مطالب از میان تصاویر شما با ما همکاری کنید، با دنبال کردن صفحه چیدانه در اینستاگرام از موضوعات جدید با خبر شده و تصاویر خلاقانه خود را به شماره تلگرام ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال نمایید

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه Source link

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 15082 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها