وب آرشیو

» مجلس آماده دریافت پیشنهادات فعالان و مدیران بخش خصوصی است

مسابقه کاربران برتر فایل ناب
تنظیم شرایط محیطیفایل ناب | ایجاد فروشگاه فایل

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید

هفت دوره از مسابقات فایل ناب را در کنار شما کاربران عزیز بودیم و تلاش کردیم که با جوایزی هرچند کوچک ، قدردان زحمات و تلاش های شما عزیزان باشیم. در بهار 96 هم با هشتمین دوره از مسابقات فایل ناب در کنار شما خواهیم بود و همه با هم تلاش خواهیم کرد که در مسیر موفقیت پیش قدم باشیم.

جوایز ویژه بازاریاب های برتر:
بیش از 300 بازاریابی: 100,000 تومان
بیش از 600 بازاریابی: 250,000 تومان
بیش از 900 بازاریابی: 450,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیش از 500 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیش از 1000 فایل: 110,000 تومان
آپلود بیش از 2000 فایل: 250,000 تومان

مجلس آماده دریافت پیشنهادات فعالان و مدیران بخش خصوصی است ۲۲ دی ۱۳۹۶

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نخستین نشست چاره اندیشی کارآفرینان بخش خصوصی با مجلس و دولت برگزار شد.

نخستین نشست چاره اندیشی کارآفرینان بخش خصوصی با مجلس و دولت

نخستین نشست چاره اندیشی کارآفرینان بخش خصوصی با مجلس و دولت با حضور کارآفرینان بخش خصوصی و نمایندگان دولت و مجلس با حضور دکتر غلامرضا تاجگردون رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس و مهندس سعید اوحدی مشاور عالی معاون اول رئیس جمهوری و حضور کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی برگزار شد.

در این نشست یک روزه که با حضور بیش از ۲۰۰ کارآفرین و فعال مهم اقتصادی کشور برگزار شد، دکتر غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، دکتر اوحدی مشاور معاون اول رئیس جمهوری، مهندس سید محمد صدر هاشمی نژاد رئیس کانون کارآفرینان توسعه گرا، دکتر حسین سلطانی نیا دبیرکل و نایب رییس کانون کارآفرینان توسعه گرا، مهندس محمد عطاردیان عضو شورای عالی کانون کارآفرینان توسعه گرا و رییس کانون عالی کارفرمایان کشور، دکتر مصطفوی از مدیران سازمان برنامه و بودجه، دکتر گلابتونچی دبیرکل سندیکای شرکت های ساختمانی ایران، مهندس نادر عطایی رئیس هیات مدیره کانون کارآفرینان توسعه گرا، مهندس علیرضا محمدی دانیالی عضو هیات مدیره کانون کارآفرینان توسعه گرا، ناصر معدلی عضو شورای عالی سندیکای شرکت های ساختمانی، محمد حسن کرمانی عضو شورای کانون کارآفرینان توسعه گرا و و مهندس دادمان عضو هیات مدیره سندیکای شرکت های ساختمانی، و کارآفرینان بخش خصوصی سخنرانی کردند.

در این نشست، چاره اندیشی مهمترین مسائل مربوط به توسعه نیافتگی اقتصاد کشور و چالش های پیش رو  در دو پنل تخصصی، مدیران و کارآفرینان  بخش خصوصی و پنل دوم با موضوع نمایندگان دولت و مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

نداشتن سهم مناسب از بازار کشورهای همسایه به دلیل بی توجهی به بخش خصوصی است 

دبیرکل کانون کارآفرینان توسعه گرا، با اشاره به اینکه سهم ایران از واردات ۱۵ کشورهای همسایه فقط  ۱۴٫۵ میلیارد دلار است، یادآور شد: این در حالی است که این کشورها بیش از ۱۳۰۰ میلیارد دلار واردات دارند!

دکتر حسین سلطانی نیا دبیرکل و نایب رییس کانون کارآفرینان توسعه گرا، با بیان این نکته که سهم کشور ترکیه از واردات کالای تنها سه کشور همسایه ما، بیش از سهم ایران از همه کشورهای همسایه است، خاطر نشان کرد: سهم اقتصاد ایران نیز از توسعه ناخالصی داخلی با احتساب نفت، ۴۸۱ میلیارد دلار در چهار سال گذشته بوده است و این در حالی است که اقتصاد ترکیه در چهار سال گذشته تولید ناخالص داخلی ۷۸۱ میلیارد دلار ی را تجربه کرده است.

وی افزود: این تجربه تلخ براین معناست که اقتصاد ایران نه تنها امکان اول شدن در منطقه را ندارد، بلکه با اقتصاد بدون نفت تنها یک چهارم اقتصاد ترکیه هستیم و این یک معضل برای اقتصاد ماست.

دبیرکل کانون کارآفرینان توسعه گرا، با تاکید بر اینکه کانون به دنبال تحقق منشور بخش خصوصی برای نجات اقتصاد کشور است، خاطرنشان کرد: تحقق اقتصادی کشور با محوریت بخش خصوصی در راستای تامین منافع ملی حاصل می شود.

وی از ارسال بسته انتظارات بخش خصوصی به مقام معظم رهبری و سران سه قوه خبرداد و اعلام کرد: انتظارات بخش خصوصی این است که به انتظارات و پیشنهادات بخش خصوصی توجه گردد و آن چیزی که باعث شده بسیاری از فعالان و دلسوزان بخش خصوصی در کانون کارآفرینان توسعه گرا با هم همصدا شده اند تا راه توسعه کشور را از این طریق هموار نمایند.

نسخه شفابخش اقتصاد ایران، توجه به اقتصاد بازار آزاد (رقابتی) است 

نسخه شفابخش اقتصاد ایران، توجه به اقتصاد بازار آزاد (رقابتی) است

مهندس سید محمد صدر هاشمی نژاد رئیس کانون کارآفرینان توسعه گرا، در نشست چاره اندیشی کارآفرینان بخش خصوصی با مجلس و دولت، با تاکید براینکه نسخه شفابخش اقتصاد کشور توجه به اقتصاد آزاد و رقابتی یا همان اقتصاد مقاومتی است، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی اقتصاد کشور توسعه نیافتگی است.

مهندس سید محمد صدر هاشمی نژاد در این نشست کارآفرینی با اشاره به مشکلات و معضلات توسعه نیافتگی کشور، گفت: اقتصاد کشورمان بدون احتساب نفت تنها یک چهارم اقتصاد ترکیه است و این برای کشوری که می خواهد اقتصاد اول منطقه باشد یک فاجعه است.

وی نسخه اقتصاد اجتماعی را پروژه شکست خورده در همه جای دنیا از جمله چین و شوروی سابق عنوان کرد و گفت: کشوری مثل روسیه زمانی در مسیر اقتصاد توسعه یافته، قرار گرفت که از نگاه سوسیالیستی فاصله گرفت و به اقتصاد بازار آزاد روی آورد. 

رئیس کانون کارآفرینان توسعه گرا، با اشاره به اینکه دولت درک درست و اطلاعات صحیحی از بخش خصوصی ندارد، یادآور شد: مسیر توسعه کشور از محافل دولتی بیرون نمی آید و همه بحث هایی که در این محافل صورت می گیرد بی فایده  است و علاج مشکلات در توجه به بازار آزاد و رقابتی و یافتن مسیر توسعه توسط کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی است که سران قوا و کشور باید به آن توجه نماید.

آمادگی کامل داریم تا پیشنهادات بخش خصوصی را برای مصوبات بودجه استفاده کنیم

آمادگی کامل داریم تا پیشنهادات بخش خصوصی را برای مصوبات بودجه استفاده کنیم

دکتر غلامرضا تاج گردون رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، از تشکیل کانون کارآفرینان توسعه گرا به عنوان یک حرکت جدی و سازنده از سوی بخش خصوصی یاد کرد و اعلام کرد: آمادگی کامل داریم تا پیشنهادات بخش خصوصی را برای مصوبات بودجه استفاده کنیم و آنها را در برنامه توسعه اقتصادی کشور به کار ببندیم.

دکتر غلامرضا تاج گردون، با اشاره به اینکه توجه کافی به بخش خصوصی نشده است، یادآور شد: مهمترین حرکتی که می تواند برای توسعه اقتصادی کشور صورت بگیرد از سوی بخش خصوصی است و در حال حاضر این بستر برای نقش آفرینی بخش خصوصی تا حدودی فراهم است و مجلس برای شنیدن همه نظرات و پیشنهادات فعالان و مدیران بخش خصوصی آماده است.

وی با اشاره به اینکه در همه مسائل و مشکلات کشور یک سر آن دولت و یک سر دیگر آن بخش خصوصی است، تاکید کرد: این حرکتی که تحت عنوان کانون کارآفرینان توسعه گرا، آغاز شده است می تواند در حوزه های مختلف و به طور جدی و مداوم دنبال شود، تا بتوانیم به مشکلات اقتصادی کشور فائق آئیم.

بدون بخش خصوصی کارآمد، راه به جایی نمی بریم

مهندس اوحدی مشاور عالی معاون اول رئیس جمهوری در حوزه سرمایه گذاری و گردشگری، نیز در این نشست با انتقاد از عدم حضور مسئولان بانک مرکزی و سایر مدیران بانکی، تاکید کرد: همه تلاش خود را برای شنیدن صدای فعلان بخش خصوصی به کار خواهیم بست و حمایت های خوبی را از طریق صندوق توسعه ملی و توسعه گردشگری برای توسعه اقتصادی از طریق بخش خصوصی دنبال می کنیم.

مهندس اوحدی از ایجاد کانون کارآفرینان توسعه گرا، به عنوان یک حرکت جدی و جدید برای نقش آفرینی بخش خصوصی در حل مسائل اقتصادی کشور یاد کرد و اظهار داشت: تنها با حضور جدی بخش خصوصی و همکاری با مجلس و دولت می توانیم به اهداف خود در زمینه تحقق اهداف برنامه های توسعه دست خواهیم یافت.

وی بر توسعه اقتصادی کشور، از طریق صادرات و ورود به بازارهای منطقه و جهان تاکید کرد و گفت: بازار کشورهای منطقه از جمله عراق و روسیه و … سهل و ممتنع است و باید با همت خود بخش خصوصی، ورود خود را تضمین کنیم و سهم خود را از وضعیت فعلی به سطح مناسب ارتقاء دهیم.

کمیته نه نفره برای حل مشکلات اقتصادی کشور تشکیل می شود

مهندس سید محد صدر هاشمی نژادرئیس کانون کارآفرینان توسعه گرا، با اشاره به اینکه این کانون به عنوان یک تشکل فعال برای حل مشکلات اقتصادی کشور نقش آفرینی خواهد کرد و اهداف آن در سطح ملی و بین المللی دنبال می شود، اظهار داشت: یکی از نتایج و خروجی های این نشست چاره اندیشی تشکیل کمیته نه نفره برای حل مشکلات اقتصادی کشور در زمینه ها و بخش های مختلف است.

مهندس سید محد صدر هاشمی نژاد، با اشاره به استقبال خوب نمایندگان دولت و مجلس و رسانه ها از نخستین نشست چاره اندیشی، با فعالان بخش خصوصی اظهار داشت: این کمیته نه نفره شامل سه نفر از مجلس، سه نفر نماینده دولت و سه نفر از بخش خصوصی است که بزودی کار خود را آغاز می کنند.

۲۲ میلیون حاشیه نشین در کشور وجود دارد

مهندس محمد عطاردیان عضو شورای عالی کانون کارآفرینان توسعه گرا، با اشاره به اینکه ۲۲ میلیون حاشیه نشین در کشور وجود دارد، گفت: بخش خصوصی نباید منتظر تصمیم دولت باشد و  همانطور که کانون کارآفرینان توسعه گرا درباره اهداف تشکیل خود گفته به دنبال حل مشکلات اقتصادی کشور است.

مهندس محمد عطاردیان، با اشاره به اینکه تجربه کشورهای دیگر نشان می دهد که اشتغالزایی از ناحیه دولت همواره با شکست مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: از دو سال پیش درباره آسیب های اجتماعی و اقتصادی کشور و نتایج غیرقابل پیش بینی آن به مسئولان هشدار داده ایم، ولی جدی نگرفته اند که مشکلات و  اتفاقات اخیر هشداری در این زمینه بود تا آنها به خود آیند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایان ایران، از تشکیل کانون کارآفرینان توسعه گرا، به عنوان هلدینگی به منظور حمایت از بنگاه های اقتصادی، خبر داد و گفت: کارفرمایان برای ایجاد این هلدینگ، ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه اختصاص می دهند تا به اشتغال پایدار کمک کنند. چنانچه دولت از تشکیل این هلدینگ حمایت کند، کارفرمایان سرمایه خود را تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش می دهند و بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغال را حل می کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روابط عمومی کانون کارآفرینان توسعه گرا

loading…

loading…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 54359 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها